ŠvP 2017
Poslův Mlýn

ŠKOLA V PŘÍRODĚ 

POSLŮV MLÝN 29.5.-2.6.2017

PŘEDPOKLÁDANÝ PŘÍJEZD 2.6. V 11.00 HOD.!!!

1.6. čtvrtek

Vážení rodiče, ještě po večeři jsme Vás chtěli požádat o zaslání dalších korunek, protože si to tu chceme prodloužit o několik dalších týdnů. Ale rozmyslely jsme si to. Chaos s balením nás vyčerpal. :-)))

Dnes jsme od rána slavili Den dětí. Začali jsme soutěží ve čtení. Potom byl karneval. Venku, okolo ohniště, nechyběl oblíbený kouzelník. Po obědě pochod do Muzea Čtyřlístku. Následovala zmrzlinka jako dáreček a oblíbené utrácení korunek. Stihli jsme i pláž, která je přímo v areálu a nejoblíbenější bublinu. Počasí zde bylo pěkné, ale ne na koupání. Chvílema teplo, chvílema větrno a chladno. Stejně jako včera. Všechny děti jsou naprosto skvělé!

31.5. středa

Dnes opět krásné počasí, akorát tak vhodné na výlet. Projeli jsme se parníkem po Máchově jezeře a zbytek odpoledne strávili na hlavní pláži, cpali se zmrzkama a stavěli hrady. Všichni jsou zdraví, spokojení, zatím žádné klíště a večer jsou děti uspokojivě unavené. :-) Na dnešek už nikdo v postýlce nefňukal. Další várka pohledů byla rozdána a také odeslána.

30.5. úterý

První noc proběhla hladce, i když se našlo pár holčiček, které malinko pofňukávaly po maminkách. Dopoledne děti psaly dopisy domů, četly ve Slabikářích nebo plnily jiné úkoly. Po skvělém obědě (kuřecí medailonky s bramborovou kaší - (jedli všichni :-) ), a po odpočinku jsme se chystali do města, poslat dopisy a na zmrzku, ale včas jsme se zarazili a vrátili se do party stanu v areálu a pak začal pěkný slejváček. Naštěstí trval krátce, ale přesto jsme už zůstali na místě a děti řádily na bublině, na prolízačkách ... A ani o tu zmrzku nepřišly, :-) Před večeří jsme ještě stihli diskotéku a po špagetách už bylo jen mytí a ukládání ke spánku. Jídla dostáváme hromady: různé pomazánky, spousta pečiva, šátečky, ovoce, ... V jídelnách jsou stále doplňovány barely se šťávou a čajem, děti si mohou kdykoliv načepovat do láhví.

29.5. pondělí

Dojeli jsme v pořádku, cesta byla bez problémů, trvala 1 hodinu + cca 20 minut na svačinku. Jsme ubytovaní, děti si pojmenovaly své pokoje a vyrobily cedulky na dveře. K obědu byl slepičí vývar a rajská omáčka s knedlíkem. Všichni se dobře nadlábli (i ti, kteří obvykle nejedí nic :-)). Za chvíli půjdeme prozkoumat areál, je zde spousta zajímavých atrakcí. :-) Areál je veliký, naplněný, přesto je zde klid. Kolem dokola jsou borové lesy. Na https://zscukrovarska.rajce.idnes.cz/ budou průběžně vkládány fotografie.