ŠKOLA V PŘÍRODĚ 2017 
www.posluvmlyn.cz

ŠKOLA V PŘÍRODĚ 29.5.-2.6.2017

1.6. čtvrtek

Vážení rodiče, ještě po večeři jsme Vás chtěli požádat o zaslání dalších korunek, protože si to tu chceme prodloužit o několik dalších týdnů. Ale rozmyslely jsme si to. Chaos s balením nás vyčerpal. :-)))

Dnes jsme od rána slavili Den dětí. Začali jsme soutěží ve čtení. Potom byl karneval. Venku, okolo ohniště, nechyběl oblíbený kouzelník. Po obědě pochod do Muzea Čtyřlístku. Následovala zmrzlinka jako dáreček a oblíbené utrácení korunek. Stihli jsme i pláž, která je přímo v areálu a nejoblíbenější bublinu. Počasí zde bylo pěkné, ale ne na koupání. Chvílema teplo, chvílema větrno a chladno. Stejně jako včera. Všechny děti jsou naprosto skvělé!

31.5. středa

Dnes opět krásné počasí, akorát tak vhodné na výlet. Projeli jsme se parníkem po Máchově jezeře a zbytek odpoledne strávili na hlavní pláži, cpali se zmrzkama a stavěli hrady. Všichni jsou zdraví, spokojení, zatím žádné klíště a večer jsou děti uspokojivě unavené. :-) Na dnešek už nikdo v postýlce nefňukal. Další várka pohledů byla rozdána a také odeslána.

30.5. úterý

První noc proběhla hladce, i když se našlo pár holčiček, které malinko pofňukávaly po maminkách. Dopoledne děti psaly dopisy domů, četly ve Slabikářích nebo plnily jiné úkoly. Po skvělém obědě (kuřecí medailonky s bramborovou kaší - (jedli všichni :-) ), a po odpočinku jsme se chystali do města, poslat dopisy a na zmrzku, ale včas jsme se zarazili a vrátili se do party stanu v areálu a pak začal pěkný slejváček. Naštěstí trval krátce, ale přesto jsme už zůstali na místě a děti řádily na bublině, na prolízačkách ... A ani o tu zmrzku nepřišly,  :-) Před večeří jsme ještě stihli diskotéku a po špagetách už bylo jen mytí a ukládání ke spánku. Jídla dostáváme hromady: různé pomazánky, spousta pečiva, šátečky, ovoce, ... V jídelnách jsou stále doplňovány barely se šťávou a čajem, děti si mohou kdykoliv načepovat do láhví.

29.5. pondělí

Dojeli jsme v pořádku, cesta byla bez problémů, trvala 1 hodinu + cca 20 minut na svačinku. Jsme ubytovaní, děti si pojmenovaly své pokoje a vyrobily cedulky na dveře. K obědu byl slepičí vývar a rajská omáčka s knedlíkem. Všichni se dobře nadlábli (i ti, kteří obvykle nejedí nic :-)). Za chvíli půjdeme prozkoumat areál, je zde spousta zajímavých atrakcí. :-) Areál je veliký, naplněný, přesto je zde klid. Kolem dokola jsou borové lesy. Na https://zscukrovarska.rajce.idnes.cz/ budou průběžně vkládány fotografie.


_______________________________________________________________________________

 

 • Sraz v pondělí 29.5. v 8.45 hod.
 • Obědy ve školní jídelně jsou po dobu ŠvP automaticky odhlášeny.
 • Na ŠvP bude přistaven autobus ve slepé části ulice Cukrovarská. 
 • O šťastném příjezdu na místo Vás budeme informovat SMS (pokud máte jiné mobilní číslo, prosím o jeho aktualizaci). 
 • V průběhu ŠvP budeme dávat krátké informace na tyto webové stránky třídy, proto je prosím sledujte.
 • Děti si mohou vzít karnevalový kostým.
 • Nezapomeňte PŘEZŮVKY!
 • 3 pohledy pro vaše děti, které odevzdáte u autobusu, budeme dávat dětem postupně (každý den jeden), nemusíte tak nic posílat poštou. :-) Naopak obálka s Vaší adresou a známkou bude využita na to, aby Vám mohly děti poslat svůj pozdrav skutečnou poštou.
 • Děti nesmí mít sebou žádnou techniku (mobil, tablet, PC). Nepotřebují to, rodiče dostanou info od nás.

Odjezd od školy 29.5.2017 v 9.00 hod. 

Předpokládaný příjezd 2.6.2017 v 11.00 - 11.30 hod

_____________________________________________________________________________

Adresa: Rekreační středisko Poslův Mlýn

              ZŠ J.Matiegky

             472 01 Doksy

             Tel. 734596586

Vážení rodiče,

posíláme Vám seznam nejnutnějších věcí a další informace k ozdravnému pobytu v přírodě.

 • Hygienické potřeby: mýdlo/tekuté/; ručník; osušku/starší/ i popřípadě na položení do trávy za hezkého počasí; kartáček na zuby; pasta; šampon (stačí odlít do menší nádobky) - v případě propocení častější mytí + písek z pískoviště ve vlasech.
 • Pyžamo nebo noční košile; domácí obuv /ze školy/; boty na vycházky a sport + nepromokavé. Na vycházky pláštěnku.
 • Trička s krátkým, dlouhým rukávem; mikina nebo svetr; bunda; šortky; ponožky (jedny na den), spodní prádlo (nejméně jedno na den); pokrývka hlavy, brýle proti slunci, krém na opalování, REPELENT, plavky (v případě mimořádně teplého počasí hry u Máchova jezera). Nezapomeňte PŘEZŮVKY!
 • Starší povlak od polštáře (podepsaný) na špinavé prádlo.
 • Kapesné do podepsané peněženky nebo obálky s výší částky a popřípadě jménem na lístečku (cca 200,-Kč).
 • Obálku s vaší adresou + známku (děti Vám pošlou pozdrav)
 • Na cestu svačinu a pití, stravování začíná obědem.
 • U autobusu odevzdáte:
 • Kartičku pojištěnce (může být kopie, v průhledném obalu)
 • Prohlášení zák.zástupců (tiskopis dostanete u autobusu)
 • Pokud některé děti berou pravidelně léky, prosím o přesný seznam a dávkování.
 • Nadepsanou obálku s pohledy a vzkazy pro vaše děti - 3ks

Raději děti vybavte starším oblečením, jsme v přírodě. Nové věci si děti často nepoznají. Seznamte dítě s obsahem zavazadla, raději hodnotnější oblečení podepsat. Stává se, že na konci pobytu si děti omylem vyměňují své věci nebo se k nim vůbec nehlásí.

__________________________________________________________________________

Odjezd od školy 29.5.2017: 8.45 hod. (1.A - ulice Pražská)

                                               9.00 hod. (1.D - ulice Cukrovarská)

Předpokládaný příjezd 2.6.2017 v 11.00 - 11.30 hod.